Головна Путівник сайту Діяння Автор
 
 
 
eng
    Дослідження часу  

 

"Стіна",

Петро Ряска, перформанс, у рамах XVII Міжнародного фестивалю мистецтв "Interakcije",Пйотрков Трибунальський, 22 травня 2015 р.

Перфрманс натхнений стіною за вікном у моїй кімнаті. Несподіванкою у моїй кімнаті в Познаі був краєвид із вікна, на відстані трьох метрів від вікна була стіна, єдина кімната на цілому поверсі з таким краєвидом, у всіх інших кімнатах був звичайний краєвид. Перший місяць було незвично, коли день, коли ніч. Але потім звикся, прокидаючись перше, що бачив то стіна, на протязі дня якщо працював у кімнаті, теж краєвид стіна, перед сном знову стіна. В процесі праці стіна стала надихати на ідеї. Стіна стала тим модулем для більшості ідей з якими працював.

 
       
     
       
   

"Погляд на стіну"

Петра Ряска, автопортрет відео-перформанс, DS1, кімната 222, м.Познань, Польща, червень 2015 року.

Відео- перформенс автопортрет "Погляд на стіну".
Щасливий випадок трапився щойно я прибув до Познаня. Це був сюрприз, кімната під номером 222. На другому поверсі, в кінці дуже довгого коридора. Начебто нічого особливого, але несподіванкою був краєвид із вікна, на відстані трьох метрів від вікна була стіна, єдина кімната на цілому поверсі з таким краєвидом, у всіх інших кімнатах був звичайний краєвид. Перший місяць було незвично, коли день, коли ніч. Але потім звикся, прокидаючись перше, що бачив то стіна, на протязі дня якщо працював у кімнаті, теж краєвид стіна, перед сном знову стіна. В процесі праці стіна стала надихати на ідеї. Стіна стала тим модулем для більшості ідей з яким працював на протязі 6 місяців в Познані на стипендії Gaude Polonia. 

 
       
 

"Художник має бути щасливий", Петро Ряска, перформанс у форматі проекту "КроссАрт" куратор Ярина Шумська, галерея Примус, Львів, липень, 2014. (фото Марія Гоїн)

У проекті "КроссАрт" перед учаниками стояло завдання в своїх перформансах показати три періоди часу: минуле, теперішнє та майбутнє.

В своєму перформансі я розпочав з кінця яке передав хлопанням у долоні, зазвичай хлопанням у долоні закінчуються всі виступи перед людьми. Майбутнє показав через фразу яким має бути художник. Теперішнє був присутній.

 
       
 

"Рукомийник",

Петро Ряска, перформанс, об’єкт, сажа, в проекті Тимчасова виставка, куратор П.Ряска, неформальна галерея Коридор, м.Ужгород, 2013.

Перформенс "Рукомийник" є продовженням та доповненням до проекту сажа "Вібрації верховини".

 
       
   

"Пам'ять"

Петро Ряска, перформанс, в проекті "Тимчасова виставка", куратор П.Ряска, галерея Коридор, травень, 2013.

 
       
       
eng
Діяння
Головна Путівник сайту
Контакти
Посилання
 
 
 
Створено 2004-2021, Петро Ряска