Головна Путівник сайту Діяння Автор
 
 
 
eng
    Тема живопису перформансі  

 

 

"Живопис. Дорога у дитинство",

Петро Ряска, перформанс у фестивалі "Бруно Шульца", на запрошення Еви Зажицької, 7 червня, м.Дрогобич, 2016

 
       
     
       
 

"Старий кюнь борозди не портить. Щіть"

Петро Ряска
Перформанс присвячується Закарпатській школі живопису. Тиждень перформансу, тема "Активізація", галерея Дзига, Львів, 2015.

 
       
       
       
 

"Пам'ять"

Петро Ряска, перформанс, в проекті "Тимчасова виставка", куратор П.Ряска, галерея Коридор, травень, 2013.

 
       
       
       
 

"Акція проти шкідників"

Петро Ряска, перформанс реалізований у програмі фестивалю Параджанова, м.Львів, серпнь, 2016р.

Історія яка надихнула мене на вирішення цього перформансу, сягає у 1995 рік, коли я був якось із своєю тіткою Лізою, на копанні буряків на Волині. Там стався інцидент, я чимось розізлив тітку, і щоб уникнути покарання з її боку заліз на черешню, з котрої не спускався поки ситуація не заспокоїться.

Акція, перформанс, продовжує традицію малярства у мистецтві, та традицію побілки дерев, що була за радянських часів.

Для перформансу на фестивалі Параджанова у Львові в 2016 році, організаторами було запропоновано місце у Левандівському парку. Це був серпень місяць, а листя з каштанів майже по всій Україні в’яло, жовтіло та опадало. Якісь шкідливі комахи з’їдали дерева. Левандівський парк був не вийняток.

 
       
 

"Глина у глині"

Петро Ряска. Перформанс під час резиденційної програми "Корови орють", в селі Буківцьово, 19 травня 2017 року.

Вальок (глиняна сира цегла), вода, будинок із вальків (глини).

 
       
 

Петро Ряска, діяння, акція «Потяг», Program Off 8 фестивалю Бруно Шульц, 5 травня, 2018, м.Дрогобич. Спонтанні учасники акції: Володимир Топій, Ігор Станів, Олександр Максимів. Світлини: Марія Гоїн.

«Потяг» 

Запланував поїздку на семінар з ушу з майстром Му Юйчунем у Одесі. Купив квиток у зворотній бік із Одеси в Ужгород. Так як туда в Одесу квитків не було. Знайшов у інтернеті можливість на тікетс юей, заповнення замовлення якщо з’являться квитки то тікетс юей купляє квиткок для мене. Дав дані картки. Але забув, що це нова моя картка і на ній обмежений інтернет ліміт купівлі. Прийшла смс від тікетс юей, що квитки з’явились, але оплата не пройшла з причини обмеженого ліміту моєї картки. Збільшую ліміт. Роблю повторне замовлення на тікетс юей з толерантності, так як квиток я вже міг купити через приват 24 одразу бо був цілий вагон квитків. Гроші знялись, квиток тікетс юей купив одразу. Але побачити його та видрукувати я не зміг протягом доби. Виникла підозра що квитка немає. Наступний день їду автобусом Ужгород – Білки де телефонує працівниця тікетс юей, вибачається що оформлення купленого квитка з якихось причин не пройшло. І питає в мене, чи мені ще актуально потрібний квиток до Одеси? Відповідаю – так. Питає далі чи будуть від мене якісь побажання, стосовно місця розташування у вагоні? І чи потрібно їм мені ще телофонувати… Відповідаю, що місце у середині вагону, і хай просто куплять вже і вишлють мені той квиток. Але подумав, ще не мусить бути 13 місце, чомусь не сказав про це. Присилають квиток, читаю місце 13. Але мені чомусь несподобалось такий варіант місця у середині вагону. Приїхавши у Білки, анулюю цей квиток на тікетс юей, і купляю у приват 24 новий квиток з місцем 45.

Через місяць. 24 травня, 2018.

Потяг Ужгород – Одеса, 10 вагон, 45 місце.

Жінки чекали біля вагона. Створили чергу.

Я спитався: хто крайній?

У відповідь почув: ви у 10 вагон?

Відповідаю: так!

Жінки: то ми вас чекаємо!

Жінки чекали коли прийде чоловік. Жінки чекали, щоб чоловік першим зайшов до вагона. Провідниця, молода жінка, не впускала жінок до вагону першими. Щоб першим зайшов чоловік. Заходжу у вагон. Бо я був першим чоловіком сьогодні котрій підійшов до вагону номер 10. Зайняв місце номер 45. Написав смс до Володі Федорцова: «Володя привіт) сів у потяг на Одесу) То семінар у тому лагері Юний залізничник, що завжди? Відповідь «Да», наступне смс від нього: «Єдь давай))». Смс переписка чомусь мені здалась не закінченою.

Під час подорожі потягом думав, що буду давати цікавого на майстер класі з малювання на семінарі з ушу з майсторм Му Юйчунем на котрий я їхав до Одеси. Можливо концептуальне мистецтво, чи ленд арт, чи щось нового. Проїзжаю Карпати, Карпати це акумулятор для людини. Феномен Карпат. Феномен природи. Подумав про перформанс смс.

Пишу смс до Наталії Волкової: « Привіт) Проїхав: Карпати – Львів - Підволочиськ – Волочиськ – Тернопіль – Хмельницький – Деражню – Жмеринку – Вапнярку – Крижопіль – Попелюхи зараз будуть)). У відповідь два квадрати порожні. Можливо це щось позитивне, але мій телефон кнопковий не приймає від смартфонів знаки не літери. Згадав, що можливо потрібно продовжити смс переписку з Володьою Федорцовим, головою одеської федерації ушу. Написав йому смс:

«Привіт) Проїхав: Перечин - Вел.Березний – Самбір – Карпати – Львів – Підволочиськ – Волочиськ – Тернопіль – Хмельницький – Деражню – Жмеринку – Вапнярку – Крижопіль – Попелюхи – Кодима – Абамеликове – Подільск – після Подільська чоловік вчепився у закриті двері вагона на ходу. Провідниця зірвала стоп кран, їду, зараз під’їзжаємо до Роздільна -1))».

Жінка ветеран труда отримує дві пенсії і від України, і від Росії.

Вже у трамваї номер 18 котрим я їхав до 12ї станції великої Фонтанної отримав смс – відповідь на моє смс, від Воді Федорцова зі смайликом. Напевно він зрозумів, що я роблю щось своє…

1.06.2018. Потяг Одеса – Ужгород, вагон 10, місце 45. В Тернополі люди чекали на платфомі, щоб пройшов потяг, потяг котрим я їхав, щоб пройти перехід.

Подумав про те що як буде українською слово перформанс. Записав варіанти: діяння, роблення, рухання, чинення.

 
       
 

"Міра",

Петро Ряска, перформанс у довготривалому проекті "Перформанс циклічний 360", галерея Детенпула, Львів, 2014.

Під час підготовки до перформесу, сама підготовка вже вплинула на вирішення перформансу. І вона (підготовка) і стала самим перформансом.

 

 
       
 

"Привітання життя",

Петро Ряска, перформанс надхнений поезією Богдана-Ігоря Антонича, в програмі Арт-фестивалю "Березневі Коти", парк Горького, м.Ужгород, березень, 2013.

 
       
 

 

 
       
       
       
       
eng
Діяння
Головна Путівник сайту
Контакти
Посилання
 
 
 
Створено 2004-2021, Петро Ряска