Головна Путівник сайту Діяння Автор
 
 
 
eng    
  Тема трудової міграції  
 

"Чехія рай для закарпатчиків"

Петро Ряска, діяння, бієнале перформансу Malamut, куратор Єжі Сурувка, м.Остава, Чехія, 27 вересня, 2019. Відео-документація Марія Гоїн. Монтаж відео: Петро Ряска.

Тема "Чехія рай для закарпатчиків" це вирізнений поетичний приклад спровокований економічною ситуацією в Закарпатському регіоні та Україні в цілому. Людським прагненням раю, пошуку його в розвиненіших країнах.
Починаючи з 1991 року, коли впала комуністична залізна завіса, Україна набула незалежності. Жителі України, а зокрема Закарпатської області де я живу розпочали масово виїжджати на заробітки за кордон, а найбільше їдуть до Чехії. Я не є вийнятком у 90х був двічі в цій країні працювати. Але з певного часу з початком 2000х став піддавати критиці свої такі дії та дії інших людей. Обумовлюючи це тим, що Україна втрачає розвиток економічний, культурний, соціальний та не тільки. Закарпатчики вкладають свій час в Чехію та інші країни світу, замість того щоб розвивати своєю працею регіон та Україну.
Останні декілька років з початком впровадження без-візу для українців до країн Шенгенської зони, це стало ще більш помітним та відчутним особисто мені. А саме еміграція сім`ями в Чехію та закордон моїх знайомих, друзів, родичів.
Історія власного дотику спровокувала мене до привезення цього месенджу до Чехії до Острави коли їхав брати участь в бієнале фестивалю перформансу Malamut.
Частиною теми є перформанс котрий був створений в рамах бієнале фестивалю перформансу Malamut.

   

 

     
       
 
Петро Ряска - Чехія рай для закарпатчиків Петро Ряска - Чехія рай для закарпатчиків
   
       
 
 
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 
Путівник сайту
Головна Контакти
Посилання
 
 
 
Створено 2004-2021, Петро Ряска