Головна Путівник сайту Виставки Автор
 
 
 
eng "Я, Божек і президент"  
 

Галерея Łęctwo, Познань, Польща, куратор Пшемислав Совінскі. Учасники: Петро Ряска (ідея виставки), Гржегош Божек (запрошений учасник). Виставка в рамах стипендії Гауде Полонія, 16-21 липня, 2015.

Перелік праць, що були показані на виставці:

1. Автопортрет Петра Ряски, відео-перформенс «Погляд на стіну». Натхнений стіною у моїй кімнаті. https://www.youtube.com/watch?v=BKEyML_3ENA

2. Портрет мого друга Гржегоша Божка. Це полотно 215х155см, акрил.

Презентація цього великого портету є важливою. Якось ще за часів Радянського Союзу була в Москві всесоюзна виставка. І один грузинський художник подав на виставку картину на якій на горах, на дальньому плані була зображена людина досить велокого зросту, без зменшеної перспективи. І його питають: «чому то так без перспективи на дальньому плані зображена людина на твоїй картині?» А він відповідає: "Це мій друг".

3. Образ кандидата на президенти. Мистецтво критичне. Це відео перформансу «Кандидат на президента Польщі», що був здійснений у проекті "Чек Поінт" (кураторка Марта Босовська), Площа свободи, Познань, 10 травня, 16.00 годин, 2015. https://www.youtube.com/watch?v=OWL4Fx8hY10

Відео має наступний етап, відкритого проекту, як завантажено в ютуб як "вірус". Подається як гарячі новини. Відео допомагав монтувати технічний бік Тарас Пастущук.

4. Участь у проекті мого друга Гржегоша Божка. Гржегош подає свій проект "Лежачий знак оклику", мюрал на стіні навпроти відео президента.

5. Під час відкриття роблю перформанс «Невідомість та безтурботність».  https://www.youtube.com/watch?v=MgwNWJXjFbU

Опис до перформансу "Презентація дружби, невідомості та безтурботності"

1. Щасливий випадок трапився щойно я прибув до Познаня. Це був сюрприз, кімната під номером 222. На другому поверсі, в кінці дуже довгого коридора. Начебто нічого особливого, але несподіванкою був краєвид із вікна, на відстані трьох метрів від вікна була стіна, єдина кімната на цілому поверсі з таким краєвидом, у всіх інших кімнатах був звичайний краєвид. Перший місяць було незвично, коли день, коли ніч. Але потім звикся, прокидаючись перше, що бачив то стіна, на протязі дня якщо працював у кімнаті, теж краєвид стіна, перед сном знову стіна. В процесі праці стіна стала надихати на ідеї. Стіна стала тим модулем для більшості ідей з яким працював.

Прийшов до висновку, що стіна асоціюється в мене з "невідомістю", можливо невідомим майбутнім чи невідомим минулим. Площина стіни дає думку невідому, думку абстрактну. Як створити ситуацію невідомого майбутнього? Як до цієї ситуації чи місця припровадити людей? Невідоме майбутнє чи майбутнє варіантів? Як зробити щоб було невідоме майбутнє, а не майбутнє варіантів? Можливо коли майбутнє ще не настало і теперішнє, ще не скінчилось? Можливо коли ми не отримали підтвердження, що вже є нова ситуація в часі? Стан коли ми залишаємось у теперішньому часі і не знаємо майбутнього? Проте є приємно, якщо не знати що буде, є сюрприз, цікаво, несподіванка. Напевно для мене невідоме майбутнє - це те яке я не хочу знати наперед, не хочу навіть про нього думати. Невідоме майбутнє повстає з мого бажання. Тобто перебуваючи у теперішньому безтурботно.

2. Під час презентації дружби та стіни-невідомості показую слайд документацію перформансу котрий буду зараз здійснювати.

3. Презентую слайд-показ – це дитяча іграшка з зображеннями слайдів:

*Два равлики
*Синиця
*Хлопець і дівчина летять на пташці
*Кульбаба
*Жук

4. Показую дією всі образи із слайду, під час перформенсу.

5. Згадую про ситуацію, коли сидів у Відні на набережній Дунаю, на сходах, мав пару годин відпочинку від відвідування музеїв та галерей, думав над темою "безтурботності". І під час цього заняття почув дивний звук, коли повернув голову в бік звуку то побачив з якою повітряною легкістю, безтурботно котиться бляшана банка з під пива по сходах, скок, скок і в річку, і попливла.

 
     

 

 
     
   
   
     
   
   
         
         
  Відео-перформанс автопортрет "Погляд на стіну", Познань, DS1,кімната 222.  
   
     
  Відео перформансу "Кандидат на президента Польщі", що був здійснений у проекті "Чек Поінт" (кураторка Марта Босовська), в рамах стипендії Гауде Полонія. Площа свободи, Познань, 10 травня, 16.00 годин, 2015  
   
     
  Перформанс: "Презентація дружби", "Про невідомість та безтурботність", галерея Łęctwo, Познань, Польща, в рамах стипендії Гауде Полонія, 16-21 липня, 2015. Відео-докуентація Анатолій Татаренко.  
   
     
 
Путівник сайту
Головна Контакти
Посилання
 
 
 
Створено 2004-2021, Петро Ряска