Головна Путівник сайту Автор  
 
 
 
eng
    Петро Ряска займається без/кураторськими практиками з 2013 року. З 2013 року по 2016 рік не підписував себе як куратор, або підписував себе як без-куратор в мистецько-організаційних проектах. З 2016 року по 2020 рік підписував себе як куратор. З 2021 року підписує себе знову, як без-куратор.

Без/кураторські практики:

 

 

Резиденція "Вибачте, номерів немає".

Круглорічна резиденція сучасного мистецтва для художників та кураторів. В місячний термін (або інший термін)  резиденція приймає одну особу, якій надається безкоштовно, для проживання та творчої праці одномістний номер. Резиденту надаються матеріали при необхідності та харчування. Резиденція розташована в готелі Закарпаття, в місті Ужгород. В свою чергу резидент реалізовує щонайменше один новий проект актуальний в місті Ужгород або на території Закарпаття. Проект який буде створений тут на місці та матиме контекст та відношення в більшій мірі до місцевості Ужгороду чи Закарпаття.

Заснована резиденція Петром Ряскою 1 квітня 2016 р, та Функціонує з того часу. Актуальна зараз.

Заявки подаються круглий рік у довільній формі. До заявки додається портфоліо (пдф…), cv, можливе посилання на інтернет архіви. Відбір проходить на конкурсній основі.

email: wybachtenomeriwnemaye@ukr.net

http://sorrywehavenoroomsavailable.tumblr.com/

 
 

"Місце у готелі", відкритий проект на локації готелю Закарпаття, в місті Ужгород. Існує з січня 2017 року. Актуальний зараз.

https://placeathotel.tumblr.com/

 
       
 

 

2017 "Життя після життя" / 2018 "Життя, кохання, страх, духовність, смерть, воскресіння". 30 березня, галерея Коридор, вул. Пархоменка 7а, м.Ужгород. Виставка об’єднала ідеї 2017 - 2018 рр, візуальної програми 13х Березневих Котів

куратор: Петро Ряска

учасники: Kinder Album, Нікіта Кадан, Павло Керестей, Юрій Коваль, Павло Ковач(м), Сузанне Клаузен, Наталія Першина-Якиманська, Аліна Соколова, Олена Субач, Szuper Gallery, Володимир Топій, Любомир Тимків, Станіслав Туріна, Семен Храмцов, Наташа Шевченко.

2015 - 2018 рр - Чорний Період Березневих Котів.

2017 / Життя після життя

Позаминулого року(2016)реалізовуючи Березневі Коти можна було почути запитання: це останні Коти? Хтось погоджувався, або заперечував, чи мовчав. Проект Книга, що презентував Березневі Коти у 2016 році провокував, щоб фестиваль мав крапку. Чи скористався фестиваль можливістю? І чи мусів?  Можна припустити такий варіант розвитку, фестиваль Березневі Коти припинив своє існування, або вмер. Це уявна ситуація. Є цікавість, як живеться Котам, після життя?    

2018 / Життя, кохання, страх, духовність, смерть, воскресіння Візуальне мистецтво у форматі Березневих Котів 2017 та 2018 років течійно ввійшло можливо у термін «одноразового бієнале»? Так, як в 2017 році була частково перерва для організаторів та глядачів, фестиваль продовжує існувати невідомо на якій енергії кожного наступного року. Ідея проекту «Життя після життя» для 2017 року можна сказати, що відбулась на стадії духовній. Або нова, часова ситуація цієї минулорічної «духовності» провокує до теми «воскресіння» та «перезавантаження» в році дві тисячі вісімнадцятому. Життя, кохання, страх, духовність, смерть, воскресіння, як це все об’днати?

Візуальна естетика творів Пі́тера Бре́йгеля-старшого (Селянського) та його життєвої позиції, можливо, може якось зібрати до купи складність, та багатогранність ідеї цьогорічних Котів. P.S.: «Пі́тер Бре́йгель-старший (Селянський), жив близько 1525 —1569рр, був одним з основоположників фламандського і голландського реалістичного мистецтва. У своїй творчості гостро критикував вади сучасного йому суспільства, обстоюючи народно-демократичний ідеал справедливості…»

https://lifeafterlifeproject.tumblr.com/

 
   

 

 
 

"Книга",

Самвидав (мистецькі твори-оригінали), тираж: 1 екземпляр. формат: 80х60см,куратори: Петро Ряска, Руслан Тремба, Арт-фестиваль любові «Березневі Коти», галерея Коридор, м. Ужгород, 25-27 березня, 2016 р.

Весь фестиваль Березневі Коти був показана у цій одній книзі.

Сторінка Книги є окремим твором та цільною неподільною композицією в сукупності з іншими сторінками арт-буку. Кожний аркуш є об`єктом-оригіналом, візуально-інформативною презентацією учасника та його ідеї. Учасниками проекту є  художники, поети, музиканти та інші представники мистецьких галузей (без вікових обмежень) з відмінними світоглядами та естетичними цінностями. Особлива подяка кожному учаснику за твори-оригінали, які вони подарували для проекту та власним коштом надіслали до Ужгорода. Для оформлення палітурних робіт Книги та виготовлення кліше грошову допомогу надали Владислав Габда та Вото арт-кафе.

Учасники:

Петро Ряска, Євген Самборський, Данило Мовчан, Ольга Козюра, Віктор Мельничук, Роман Пилип, Людмила Корж – Радько, Владислав Горбунов, Олена Субач, Станіслав Туріна, Ріна Храмцова, Емма Тремба, Юліанна Гегель, Mu Yuchun, Павло Ковач, Мар`яна Клочко, Руслан Тремба, Кіндер Альбом, Анетта Гуменюк, Марсель Онисько, Олекса Манн, Дмитро Омельченко, Анастасія Харута, Влодкауфман, Влада Бумбак, Андрій Стегура, Олександр Козлов, Василь Савченко, Микита Віска, Група WoodlogCK (Арутюнян Каріна, Кус Іштван), Володимир Павлишин (Мок), Олег Сусленко, Олександр Ярмола, Белла Логачова, Павло Бедзір, Grzegosz Bozek, Іван Небесник, Галина Хорунжа, Михайло Ходанич, Юлія Буря, Наташа Шевченко, Вадим Харабарук, Аттіла Гажлінскі, Олена Хасид, Олексадр Курмаз, Cherelle Sappleton, Леонід Троценко, Марія Гоїн, Аліна Соколова, Karolina Kubik, Данило Ковач, Семен Храмцов, Петро Сметана, Юрій Коваль, Вік Коврей, Корнелія Кульбовська, Андрій Грецький, Вячеслав Поляков, Любомир Сікач, Микола Романовський, Ада Моленда, Анастасія Живкова, Антон Дегтярьов, Анна Афанасьєва, Олег Перковський, Маріанна Томин, Ярослав Ілько, Каріна Омельченко, Володимир Топій, Сергій Радкевич, Віктор Мельничук, Владислав Габда, Мирослава Козар, Зоза, Зіна 20.

http://www.knyha.tumblr.com/

 
       
 

"Корови орють"

Резизенційна програма "Корови орють" не про розкіш, достаток та багатства, також не про умови. Це екстремальні з самого початку умови для проживання. Точнішим визначення буде "нерезиденційна програма" котра піднімає і показує безпомічність ситуації тотально в цій частині вимираючого гірського села Закрапаття.

Будинок розташований у високогірній місцевості Закарпаття в селі Буківцьово (Верхнє Буківцьово), Велико-Березнянського р-ну в приватному будинку сім`ї Манів та сім'ї Гуменюків у селі Вільшинки. Програма функціонує весна – літо – осінь, позаяк в зимові місяці випадає багато снігу і доїхати у (Верхнє) Буківцьово не можливо.

Розпочала функціонувати приватна резиденція у липні 2016 року.

Актуально зараз.

https://www.facebook.com/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BE%D1%80%D1%8E%D1%82%D1%8C-524169551102208/

 
       
 

"БАК"

"БАК" резиденція. Співкуратор та співзасновник. Після першого офіційного пленеру в будинку Гуменюків 25-30 жовтня 2017 року, меценатами котрого були сім’я Манів, та сім’я Гуменюків, о 22.00 к.ч., 29 жовтня, 2017 року було проголошено АКТ заснування Мистецької резиденції "БАК" в їхньому будинку, в селі Вільшинки, Перечинського р-ну, Закарпатської обл., Україна.

Актуально зараз.

https://www.facebook.com/%D0%91%D0%90%D0%9A-295945114230692/?modal=admin_todo_tour

 
       
 

"Жарт"

Гібридний  проект сучасного мистецтва, поєднує ідею тимчасового одноразового твору та документацію. Місце: галерея Коридор, м.Ужгород, 2015 року.

Учасники проекту: Grzegorz Bożek, Габріел Булеца, Ліна Дехтярьова, Кружка Есмарха (Іван Небесник, Руслан Тремба, Ігорь Мельничук, Олег Сусленко, Михайло Ходанич), Катерина Єрмолаєва, Олекса Манн, Ada Molenda, Марсель Онисько, Blazej Rusin, Петро Ряска, Євген Самборський, Przemysław Sowinski, Agnieszka Szablikowska, Богдан Томашевський, Łukasz Trusewicz, Станіслав Туріна, Володимир Хорунжий, Галина Хорунжа, Zina20

http://jokeproject.tumblr.com/

 
       
 

"Stop"

У проекті удожники мали спробу використати художню мову для перформансу таку, якою ще не користувались попередньо.

галерея Raczej, м.Познань, 6 липня 2015

http://stop-project.tumblr.com/

 
       
 

"Тимчасова виставка"

Проходила раз на три місяці в Ужгороді з травня 2013 року по грудень 2014 року. Виставки реалізовувались в галереї Коридор.

Кожному учаснику пропонувалось подавати до участі тимчасовий проект, який можливо проекспонувати один раз.

http://temporaryexhibition.tumblr.com/

 
       
 

"Мараморош галерея"

Є відкритий проект на сьогоднішній день. Який відсилає глядача та учасника проекту до часу давно минулого на території теперішнього Закарпаття (Україна). "Мараморош галерея" це не існуюча фізично галерея, світ уявний, існує як духовний простір на території Карпатського регіону. Проявитися, реалізуватись у фізичний світ галерея може тільки на території Карпатського регіону.   Реалізувалась одночасно на АртФестивалі "Креденц" та "БлекЦіркл 6", Скалка, серпень, 2014. 

Актуально зараз.

історична довідка: Марамарош (угор. Máramaros, укр. Мараморош, рум. Maramureş) — історична жупа в північно-східній частині колишнього Угорського королівства. Нині його територія розділена між Закарпатською областю України та повітом Марамуреш  Румунії.

http://maramoroshgallery.tumblr.com/

 
       
 

"Без куратор"

Відкрита акція розпочалась в галереї Коридор у березні 2014 року. 

Пропонований фіксований час реалізації експозиції з 12 години першого дня до 18 години вечора другого дня. Учасники приносили та реалізовували свій проект впродовж пропонованого фіксованого часу експозиції. Бажаючий, щоб на його проекті, якщо це акція, перфоманс тощо було присутньо більше відвідувачів інформував координатора та самостійно визначав час реалізації проекту. Також учасник сам монтує, знаходить місце у виставковому просторі (або поза простором) для свого проекту.

Багато речей відбуваються самі собою, як в природніх процесах на Землі так і в нашому житті. Коли людина не втручається то вони природньо функціонують. Роль куратора у сучасному світі мистецтва безперечно велика та необхідна. Проект "Без куратор" не заперечує потребу куратора в мистецтві, а навпаки має на меті розглянути свободу художника. Художники у проекті вільні, можуть розглядати, як відносини куратор—художник—глядач, куратор- художник, художник- глядач, так і що захочуть. Також художники вільні у виборі реалізації своїх проектів.

Надалі (після старту в Ужгороді) реалазацією проекту є будь яке місце, як в Україні так і за її межами. Взяти участь в проекті "Без куратор" можуть художники, куратори, галереї, мистецькі центри, музеї, тощо. Роль кураторів у проекті зводиться до організації з надання виставкової площі своєї галереї, подання оголошення даного проекту на своєму сайті, блозі, координації, тощо. Учасники проекту (художники, куратори…) самостійно вирішують організаційні та витратні питання.

http://nokurator.tumblr.com/

 
       
 

"Мистецький пленер під час семінару з ушу"

Місце проведення: на природі, с. Буківцьово, Вел.Березнянського району, Закарпатської обл., та в місті Одеса.

Існує з 2013 року. Починаючи з 2016 року, з’явились спроби поєднання образу мистецтва традиційного ушу та образу традицій візуального мистецтва. Нова естетика сучасного мистецтва.

Образність думки плавно, тягуче створює відчуття. Після певної власної знахідки в тернуванні ушу, реагую, що добре було б не забути це відчуття, і згадати його у наступному тренуванні. Та чую відповідь Павла Федоренко, старшого учня майстра Му Юйчуня, що кожного наступного нового разу буде нове відчуття. Шукати постійно відчуття, через далеко.

Пленер для людей котрі займаються ушу, та хочуть поєднати заняття з ушу, з художньою візуальною творчістю, і навпаки для художників, котрі хочуть зайнятись ушу. Або хто вперше хоче і тим і тим розпочати займатись. Запрошуємо.

https://pleinairatwushuseminar.tumblr.com/

 
       
 

"Еволюція"

Виставка у форматі АртФесту Березневі коти, галерея Ілько, м.Ужгород, березень, 2014. 

Учасники:

БОБА group, Володимир Беринець, Габріел Булеца , Владислав Габда, Атілла Гажлінскі, Катерина Єрмолаєва, Ілко Слав, Беата Корн, Белла Логачова, Сергій Мельниченко, Віктор Мельничук, Іван Олексяк, Марсель Онисько, Олег Перковський, Олексій Салманов, Тетяна Смріга, Маріан Стегура, Олександра Стемберська, Наталія Тарнай, Любомир Тимків, Володимир Топій, Руслан Тремба, Богдана Федорович, Борис Фірцак, Вадим Харабарук, Галина Хорунжа, Станіслав Чокан, Ярина Шумська

http://evolyutsiya.tumblr.com/

 
       
       
       
eng
Путівник сайту
Головна Контакти
Посилання
 
 
 
Створено 2004-2021, Петро Ряска